Komuna e Çairit hapi leximore në shërbim të qytetarëve e në veçanti të rinjve në Çair

606

Duke e ditur peshën e madhe që kanë librat në jetën e njeriut dhe në veçanti nevojën e madhe për leximin e tyre, Komuna e Çairit hapi leximore të re në shërbim të qytetarëve dhe në veçanti të rinjve për të vendosur librin në epiqendrën e vëmendjes shoqërore.

Ky ambient i ngrohtë ku gjithësecili do të mund të shijojë leximin e librave, le të jetë frymëzim për të shtuar dashurinë ndaj librit tek të rinjve tanë dhe shoqërimin e tyre në ambient vlerash. Leximorja ndodhet në ndërtesën përballë Postës së Çairit në rrugën Xhon Kenedi me hyrje nga ana e pasme e ndërtesës.

Projekti i leximores pati edhe përkrahjen e plotë të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti dhe Ministrit të Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi, me të cilët sot kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu hapi për herë të parë dyert e saj.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë