Komuna e Çairit me aksion për dhurimin e gjakut

59

Komuna e Çairit në hapësirat e saj sot organizoi aksion për dhurimin e gjakut në bashkëpunim me Institutin e Transfuziologjisë dhe Kryqin e Kuq të Çairit.

Në këtë aktivitet përveç të punësuarve të komunës u inkuadruan edhe shumë mësimdhënës të shkollave komunale, sikurse edhe edukatore të çerdheve për fëmijë, por pjesëmarrës ishin edhe qytetarë të rastit që në momentin e aksionit të dhurimit të gjakut gjendeshin në hapësirat e Komunës.

“Dhurimi i gjakut shpëton jetë, andaj edhe pa hezitim gjithmonë Komuna e Çairit është pjesë e pandarë e këtyre aksioneve humanitare”, është shprehur me këtë rast kreu i Komunës së Çairit, Visar Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë