Biznesmeni turk Xhevahir i interesuar për investim në Komunën e Çairit

140

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu sot ishte nikoqir i biznesmenit dhe investuesit turk, Z.Eser Xhevahir.

Ganiu ka informuar se Z.Xhevahir, i cili është edhe mirë i njohur në Maqedoninë e Veriut për investimet kapitale të kompanisë së tij, gjatë takimit të sotëm ka shprehur interesimin për të investuar edhe në Komunën e Çairit.

“Unë e binda se investimet si të kompanisë që drejton Z. Xhevahir, janë gjithmonë të mirëseardhura për qytetarët e Komunës së Çairit”, është shprehur Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë