Komuna e Çairit ndihmon Shqipërinë për vlerësimin e dëmeve edhe me kuadrin e saj profesional të inxhinerëve dhe arkitektëve

130

Në suaza të procesit të filluar të vlerësimit të dëmeve të infrastrukturës në rajonin e goditur nga tërmeti në Republikën e Shqipërisë, Komuna e Çairit për të asistuar këtë proces ka dërguar ekipin e saj të arkitektëve dhe inxhinierëve: Arben Reçica, Amir Ahmeti dhe Xhavit Gashi.

Ata do të qëndrojnë atje për 5 ditë dhe bashkë me ekipet operative të shteteve tjera do të përkujdesen për analizë objektive të gjendjes aktuale dhe me këtë mbrojtjen e qytetarëve të kësaj zone.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë