Komuna e Çairit përkrah projektet bamirëse të Shoqatës “Femrat shqiptare kudo që janë”

311

Vazhdojmë të përkrahim fuqishëm dhe të thellojmë bashkëpunimin me çdo shoqatë që me realizimin e veprimtarive humanitare ndikon në përmirësimin e kushteve socio-ekonomike të qytetarëve tanë në nevojë.

Euforinë humanitare që kaploi vendin tonë gjatë kësaj periudhe si institucion po e vazhdojmë me përkrahjen e projekteve bamirëse të Shoqatës “Femrat shqiptare kudo që janë” që është e njohur për ndihmën e madhe që ua ofron shumë nënave me fëmijë jetim. Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti zonjën Minire Statovci Ademi me të cilën diskutuan rreth iniciativave dhe strategjinë e përbashkët vepruese në të ardhmen.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë