Renovohet Qendra Ditore për fëmijë me autizëm e Shoqatës “Imago Plus”në Fushë Topanë

446

Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu bashkë me Ministren për Punë dhe Politikë Sociale Mila Carovska, përfaqësues të sektorit civil, kompanive private dhe institucioneve tjera vendore u përkujdesën që të renovojnë Qendrën Ditore për fëmijë me autizëm të Shoqatës “Imago Plus”në Fushë Topanë të kryesuar nga znj. Zemrijete Bela. Në këtë qendër shërbime cilësore të individualizuara nga edukatorë,logopedë dhe punëtorë social do të pranojnë 90 fëmijë.

Të gjithë bashkë mund të bëjmë edhe shumë gjëra të mëdha për trajtimin e duhur social të fëmijëve me aftësi të kufizuara. 

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë