Konferenca sportive “Sporti sot”

40
“Çairi është shtëpia e kampionëve të sportit” është pikërisht kjo fjalia që kryetari i Komunës, Visar Ganiu përshkroi sot imazhin sportiv të Komunës sonë të Çairit, në konferencën e sportit që u mbajt me moto “Sporti sot”.
“Dhash si shembuj kampionët tanë në fushën e sportit mes të cilëve FC Shkupin si kampione të Maqedonisë së Veriut, Klubin e Basketbollit Çairi 2030, Futsal klubin “Shkupi” dhe Futsal “Arben Bajramin”, Klubin e mundjes “Liria” – kampion i Maqedonisë – Sadie Dura, kampionja e parë shtetërore nga Çairi në mundje, Klubin e boksit “Shkupi” – kampion në seniorë, Klubi i Karatesë “Forza”, Klubin e Hendbollit të Femrave nga Çairi, i cili me ndeshjen e xhiros së dytë u fut në mesin e 16 klubeve më të mira që synojnë Kupën Evropiane, Klubin e shahut nga Çairi – Shkupi që këtë vit u bë pjesë e ligës së parë të shahut të Maqedonisë së Veriut. Megjithate nuk lash pa përmendur edhe fituesin e medaljes olipmike dhe që vije nga Çairi, Shaban Tërstena, kushtet për të cilat vazhdimisht po përpiqemi ti avancojmë në fushën e sportit, por gjithashtu ndalova edhe në faktin se ajo që është tepër e rëndësishme është se hapat e sigurt për të qenë të sukseshëm në sport duhet të nisin nga shkollat fillore”, ka deklaruar kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë