Kreu i Komunës Ganiu mirëpriti në takim pune ambasadorin e Sllovenisë

238

Takimet e punës që zhvillojmë me ambasadorët e shteteve të Europës kanë peshë të madhe pasi përmes shkëmbimit të praktikave të funksionimit të pushtetit lokal me vendet e Unionit dhe vendosjes së një bashkëpunimi krijojmë qasje të re progresive për realizim më cilësor të obligimeve tona profesionale.

Në këto korniza ishte edhe takimi i sotëm me Ambasadorin e Republikës së Slovenisë z. Milan Jazbec me të cilën shqyrtuam gjendjen aktuale të Komunës së Çairit, me ç’rast informova ambasadorin me hapat konkrete të ndërmarra nga udhëheqësia e re. Ambasadori Jazbec shprehu gatishmërinë dhe përkrahjen e tij të plotë për të përforcuar interaksionin me pushtetin lokal të Slovenisë, për të cilën i jam përzemërsisht faleminderues.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë