Kreu i Komunës së Çairit takoi sot ambasadorin e Republikës së Italisë z. Carlo Romeo

141

Atmosfera dhe euforia europiane që ka kapluar vendin tonë pas ndodhive të fundit pozitive në nivel qëndror, po reflekton fuqishëm edhe në nivel lokal.

Në vazhdën e takimeve me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian, kreu i Komunës së Çairit mirëpriti sot në Komunën e Çairit ambasadorin e Republikës së Italisë z. Carlo Romeo me të cilin bisedoj rreth situatës aktuale të pushtetit lokal vendor, sfidat me të cilat përballet një komunë vendore e në veçanti me qëllimin e sinqertë dhe angazhimin maksimal të administratës së Komunës së Çairit për të qenë në mënyrë sa më efikase në shërbim të të gjithë qytetarëve pa dallim.

Gjatë takimit u shqyrtuan shumë seriozisht mundësit e bashkëpunimit të Komunës së Çairit me njësitë lokale të Italisë për të përfituar nga praktikat e realizimit me sukses të shumë projekteve në dobi të qytetarëve dhe për të qenë edhe ne në hap me dinamikën e përparimit të komunave europiane.

Ambasadori Romeo shprehu mirënjohjen e tij për mikëpritjen, dhe gatishmërinë e tij për të ndihmuar në krijimin e lidhjeve të reja me pushtetin lokal të Italisë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë