Kryetari i Komunës së Çairit mbështetë karatistin e ri Abdurahim Idrizi

165
Kryetari i Komunës së Çairit sot priti në zyrën e tij karatistin e ri 17 vjeçar Abdurahim Idrizi dhe njëherit e uroj për medaljen e artë  turneun më prestigjioz të karatesë për junior të mbajtur në Umag të Kroacisë.
Abdurahimi potencoi se sfida e tij e ardhshme do të jetë Kampionati Еvropian. Ai këtë veçmë e ka dëshmuar disa herë duke fituar vendet e para në disciplinën KATA dhe në KUMITE për junior disa vite me radhë ndërsa Komuna do t’a mbështesë Abdurahimin në rrugëtimin e tij.

 

 

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë