Lëshohet në përdorim klasa e re senzorike për fëmijët me nevoja të veçanta në SH.F.K. “Liria” në Çair

311

Pas lëshimit në përdorim të klasës senzorike në SH.F.K “Hasan Prishtina”, vazhdon realizimi i këtij projekti që në masë të madhe përmirëson kushteve shkollore dhe ngrit nivelin e përkujdesit institucional ndaj fëmijëve me nevoja të veçanta edhe në SH.F.K “Liria”.

Në prezantimin e kësaj klase të re ishin të pranishëm kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, inicuesi i projektit Irfan Buçi, zëvendës kryeministri Bujar Osmani, Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi, kryetari i degës së Çairit Izet Mexhiti, zëvendës kryetari i Qytetit të Shkupit Enver Maliqi, drejtoresha e shkollës Teuta Idrizi, udhëheqës institucionesh shtetërore, si dhe drejtorët e shkollave tjera fillore në Komunën e Çairit.

Komuna e Çairit mbetet e fokusuar bashkë me kontribuesit dhe donatorët e shumtë që këtë mision ta realizojë edhe në shkollat tjera.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë