Me rastin e Festës së Mësuesit “7 Marsi”, shkolla fillore “Imri Elezi” organizoj program festiv

1,556

Me rastin e Festës së Mësuesit “7 Marsi”, sot shkolla fillore “Imri Elezi” organizoj program festiv ku morrën pjesë edhe përfaqësues të Komunës së Çairit, Ekselenca e tij ambasadori i Sllovenisë z.Millan Jazbec si dhe mësues pensionist, mësues aktiv dhe nxënësit e Shkollës Fillore “Imri Elezi”.

Gjate manifestimit, nga ana e Ekselencës së tij z. Millan Jazbec u promovua edhe iniciativa për vëllazërimin e shkollës fillore “Imri Elezi” me një shkollë nga Sllovenia ku dy shkollat do të fillojnë bashkëpunimin e ngushtë mes tyre në të gjitha veprimtaritë – arsimore, edukative, kulturore, artistike dhe sportive, me organizime të përbashkëta të aktiviteteve, festave, garave dhe të trajnimeve profesionale.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë