Muzeu i Artit Modern

489

Muzeu i Artit Modern – Është formuar në vitin 1964. Ndërtesa është ndërtuar në vitin 1970. Muzeu posedon rreth 3000 vepra, i krijuar me donacione nga 60 shtete dhe një koleksion kombëtar prej rreth 1600 veprave.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë