NJOFTIM

227

Komuna Çair dhe NP Higjiena Komunale me aksion për mbledhjen e mbeturinave të rënda deri ditën e Diel (20.05.2018)

Komuna Çair njofton qytetarët se deri ditën e Dielë (20.05.2018) në orët e mbrëmjes, NP Higjiena Komunale do të bëjë mbledhjen dhe largimin e mbeturinave të rënda (aparateve të vjetra nga teknika e bardhë, televizorë, mobilje të vjetra, kauçuk etj).

Luten qytetarët që mbeturinat e rënda që i kanë destinuar për t’i hudhur ti vendosin pas shportave për mbeturina në lagjet e tyre në mënyrë që mbeturinat e rënda nuk do pengojnë lëvizjen e veturave dhe këmbësorëve që të mundet shpejt dhe në mënyrë efikase të njejtat të menjanohen nga ana e ekipeve operative.

Me respekt,
Shërbimi për informim – Komuna Çair

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë