Panairi i punimeve artizanale në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

429

Kryetari i Komunës së Çairit,Visar Ganiu, ishte i pranishëm në hapjen e panairit të punimeve artizanale në Çarshinë e Vjetër të Shkupit.

Me këtë rast ai potencoi se gratë kanë ditur gjithnjë të bëjnë gjëra të bukura, për veten, familjen dhe përfaqësimin e vlerave të kombit. Përmes entuziazmit dhe pasionit për punimet artizanale ata kanë ruajtur të paprekur shpirtin e kombit (traditat dhe folklorin). Ai porositi pjesëmarrësit që të përcjellin këtë mjeshtëri edhe te brezat e rinj që gjurmët e identitetit tonë të mos zhduken asnjëherë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë