Promovohet “Parku i gëzimit” në Çair

216

Në vazhdën e aktiviteteve të përbashkëta me N.P “Parqe dhe gjelbërimet”- Shkup, për rregullimin hapësinor dhe përmirësimin e hapësirave të gjelbërta të Komunës së Çairit, Kreu i Komunës z.Visar Ganiu sot bashkë me drejtorin e Ndërmarrjes, z. Ardijan Muça dhe zëvendës kryeministrin për çështje europiane të Maqedonisë z. Bujar Osmani, promovuan “Parkun e gëzimit”, një hapësirë e re e gjelbërt kjo në teritorin e komunës së Çairit.

Kjo është vetëm një segment nga shumë projektet e përbashkëta të planifikuara me NP “Parqet dhe gjelbërimet” për rregullimin e hapësirave të gjelbërta përgjatë gjithë territorit të komunës sonë.

Vetëm me kontribut të këtillë të përbashkët institucional Çairi do të jetë çdo ditë më i bukur dhe më i pastër.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë