QYTETARËT RAPORTOJNË, KOMUNA INTERVENON!

68

Pas raportimeve se në afërsi të SH.F. “Teffejuz” është krijuar mini deponi, ekipet komunale në koordinim me N.P “Higjiena Komunale – Shkup” reaguan menjëherë duke e pastruar lokacionin në fjalë.

Poashtu, gjatë ditës së sotme eko patrolat kanë monitoruar territorin e Komunës së Çairit duke parandaluar ndotjen masive në afërsi të Teqes në Dyqanxhik dhe duke shqiptuar vërejtje për ndotësit e ambientit. Ekipet e inspektoratit komunal me vëmendje përcjellin situatën dhe do të shqiptojnë edhe dënime rigoroze për armiqtë e përditshëm të pastërtisë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë