Respekto pyjet – Jeto me frymën e tyre!

156

Në një botë ku nuk ka asgjë më të rëndësishme se ambienti i gjelbër, gjatë këtyre ditëve, nxënësit e shkollave të Ferizajt dhe të komunës partnere të Çairit nga Maqedonia e Veriut u bënë bashkë për të ndërtuar mesazhe, si pjesë e fushatës për vetëdijesimin dhe sensibilizimin e të rinjve për mbrojtjen e ambientit të përbashkët në të dy zonat e intervenimit të projektit CBCEcoKid.

Ky projekt implementohet nga komuna e Ferizajt, në partneritet me komunën e Çairit dhe OJQ ‘Business Support Center Kosova – BSCK’ dhe është i financuar nga Bashkimi Evropian në kuadër të programit për bashkëpunim kufitar midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë