Shënimi i 8 marsit me ekspozitën “Gruaja shtyllë e shoqërisë”

76

GRUAJA SHTYLLË E SHOQËRISË, ishte tema e ekspozitës që u hap sot në objektin e Komunës së Çairit dhe e përgatitur nga nxënës të moshave të ndryshme të shkollave fillore, sikurse edhe nga fëmijët e kopshteve komunale. Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, ekspozitën e përcolli bashkë me deputeten Merita Koxhaxhiku dhe drejtoreshat e institucioneve edukativo-arsimore të Komunës së Çairi, ndërsa me këtë rast theksoi se është shumë me rëndësi që shembulli se sa i fuqishëm është roli e gruas në shoqëri duhet të jepet që nga mosha më e vogël, gjegjësisht nga kopshtet dhe shkollat fillore.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë