Takim me kryetarin e Komunës së Suharekës, z. Bali Muharremaj

16
Pak para fillimit të ndeshjes mes FC SHKUPI dhe FC BALLKANI, kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu qëndroi në Suharekën e bukur të Republikës së Kosovës, ku kryetarit të Komunës Bali Muharremaj ja dhuroi edhe fanellën zyrtare të FC SHKUPIT që mban emrin e tij.
“Në Suharekë që është edhe “vendlindja” e FC Ballkanit hasa në një mikëpritje të sinqertë dhe vëllazërore. Ndërsa, bashkë me nikoqirin tim Muharremaj bashkëbiseduam mes tjerash edhe lidhur me thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë mes Çairit dhe Suharekës, nevojës për këmbimin e ideve mes dy institucioneve tona të pushtetit vendor, sikurse edhe të përvojave që do të kishin ndikim pozitiv në mirëqenien e banorëve nga të dyja anët e kufirit”, ka thënë Ganiu
Që të dy u dakorduan për realizimin e takimeve sa më të shpeshta edhe mes ekipeve komunale.
Ndërsa ekipeve FC Shkupit të Çairit dhe FC Ballkanit të Suharekës iu uruan fat në ndeshjen që i pret sonte në Prishtinë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë