Takim me z. Dejvid Gir – Ambasador i Bashkimit Evropian në Shkup

113
Në Zyrën e Bashkimit Evropian në Shkup, sot kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, njëherit edhe nënkryetar i BNJVL-së, bashkë me kryetaren e Qytetit të Shkupit dhe kryetare e BNJVL-së, Danella Arsovska dhe drejtoreshën e BNJVL-së Dushica Perishiq, u mirëpritën nga Ambasadori Dejvid Gir.
“Në këtë takim diskutuam shumë çështje që kanë të bëjnë me komunat dhe funksionomin aktual të tyre, krizën e krijuar energjetike, për nevojën e përshpejtimit e procedurave për decentrallizim të komunave, bashkëpunimin me pushtetin qendror, sikurse edhe me institucionet tjera që do të çonin drejt zhvillimit të komunave”, tha Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë