Urimi i kryetarit Visar Ganiu me rastin e 8 Prillit – Ditës Botërore të Romëve

76
Urime 8 Prillin, Ditën Botërore të Romëve!
Честит 8 Април, Светскиот Ден на Ромите!
Bahtalo 8 Aprili, Lumiyako Dive e Romengo!
Të nderuar bashkëqytetarë të komunitetit rom, në kultivimin e vlerave të pamohueshme të identitetit tuaj kombëtar keni gjithmonë mbështetjen e madhe të Komunës së Çairit dhe të vendit ku jetoni! Bashkëjetesa mes traditave dhe veçorive kulturore të popujve tanë është vlera më e madhe shoqërore që garanton hapërimin tonë të fuqishëm në rrugën e përparimit! Ju priftë e mbara në të gjitha sferat e jetës!
Me respekt,
Visar Ganiu
Kryetar i Komunës së Çairit

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë