Vazhdon rrjedhën intenzive aksioni për vendosjen e pengesave për ngadalësimin e shpejtësisë së veturave

293
Tashmë dy javë të tëra ekipet e angazhuara nga komuna e Çairit po përkujdesen për vendosjen e pengesave për ngadalësimin e shpejtësisë së veturave në më tepër pjesë të territorit të komunës sonë.
Vëmendje të veçantë po i kushtojmë parandalimit të vozitjes së shpejtë në zonat e shkollave fillore ku për çdo ditë qarkullojnë fëmijët tanë.

Aksioni i vendosjes së “policëve të shtrirë” përfshiu edhe:
rrugën Petre Georgiev në afërsi të SH.F. Kongresi i Manastirit dhe rr. Çairska në lagjen Sahat Kullë
rrugën në afërsi të shkollës “Jashar Bej Shkupi”
krahun e rrugës Hristijan T. Karposh.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë