Visar Ganiu ndau sot dhuratat e foshnjes së parë në Spitalin Gjinekologjik “Nënë Tereza”

1,139

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu ndau sot dhuratat e foshnjes së parë në Spitalin Gjinekologjik “Nënë Tereza” për familjen Todorovski dhe djalin e tyre të pagëzuar me emrin David. Lidhur me këtë rast, kreu i Komunës së Çairit u shpreh: “Shumë i lumtur që u bëra pjesë e gëzimit të familjes Todorovski me rastin e lindjes së djalit të tyre – David në çastet e para të vitit 2018. Është obligim i ynë përkujdesi edhe për qytetarët më të vegjël të vendit për të siguruar hapat e tyre të para në jetë. Nënës Vasilka dhe familjes Todorovski duke ua dhuruar dhuratat e bebes së parë të vitit të lindur në Spitalin Gjinekologjik “Nënë Tereza” të Çairit ju urova shumë mbarësi e çaste të lumtura në jetë, kurse Davidit të vogël fëmijëri të shëndoshë.Një faleminderim edhe për stafin mjekësor të spitalit që me përkujdesin më të madh kryejnë misionin e tyre.“

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë