Xhamia e Isa Beut

1,298

Xhamia e Isa Beut – E vendosur në afërsi të Kurshumli Hanit dhe Bit-pazarit, është në kategorinë e monumenteve më të rëndësishme kulturore-historike të arkitekturës islame në Maqedoni (xhami të llojit me dy kupolla të njëjta), e ndërtuar në gjysmën e dytë të shekullit 15.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë