23 Prilli – Dita ndërkombëtare e librit

84
Aroma e LIBRIT është ilaçi i vërtetë i shpirtit të njeriut.

 

Dhe sot në Ditën ndërkombëtare të Librit qëndruam në mesin e mbi 100 mijë librave që gjenden në Bibliotekën qendrore “Cvetan Dimov”, e locuar në objektin e Komunës së Çairit. Në këtë vend tejet të çmuesh që është pjesë e bibliotekës “Vëllezërit Milladinov” të Qytetit të Shkupit, takuam edhe përgjegjësen Adije Shehu Destani bashkë me bibliotekistet me të cilat diskutuam mbi rëndësinë e librit e të leximit.
Por gjithashtu u informuam se lexuesit në këtë vend mund të gjejnë libra nga zhanret më të ndryshme për shkollat fillore, të mesme, për studentët, romanet më të reja edhe atë në tri gjuhë shqip, maqedonisht e turqisht. Ndërkohë, u zotuam se si Komunë e Çairit gjithmonë do të jemi të gatshëm të ndihmojmë këtë bibliotekë, e rrjedhimisht edhe të gjithë lexuesit e saj.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë