8 Prilli – Dita ndërkombëtare e Romëve

149
Urime 8 Prillin, Ditën Botërore të Romëve!
Bahtalo 8 Aprili, Lumiyako Dive e Romengo!
Shënimi i kësaj dite nënkupton edhe shënim të historisë, traditave dhe kulturës rome. Ne në Komunën e Çairit gjithmonë kemi qenë të angazhuar dhe vazhdojmë angazhimin tonë për prosperitet, integrim, barazi dhe gjithpërfshirje të bashkëqytetarëve tanë të komunitetit rom

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë