U shënua 106 vjetori i çlirimit të Shkupit nga kryengritësit shqiptarë

169

Me rastin e 106 vjetorit të çlirimit të Shkupit nga ana e kryengritësve shqiptarë, kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu bashkë me delegacionin e kryesuar nga lideri i kauzës sonë kombëtare Ali Ahmeti dhe trashëgimtarët e familjeve të heronjve tanë, realizuan obligimin tonë kombëtar për të shprehur nderime para shtatoreve të Hasan Prishtinës dhe Isa Boletinit duke kujtuar e mos harruar asnjëherë veprimtarinë e tyre heroike që këto troje të frymojnë shqip.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë