Ansambli Shtetëror i Këngëve dhe Valleve Popullore Shqiptare me koncert spektakolar në Shkup

717

Mahnitës e shumë frymëzues koncerti i sotëm i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore Shqiptare që është dëshmia më e mirë se çdo pikë e derdhur gjaku e djerse për ruajtjen e kombësisë sonë ndër shekuj, ka ujitur rrënjët e krenarisë sonë kombëtare. Na u kënaqën sytë e na u freskuan shpirtërat!

Të bëhet zemra mal kur sheh se djemtë e vajzat tona përmes valles e këngës së bukur po e ruajnë si sytë e ballit amanetin e të parëve që kultura jonë e lashtë të mos shuhet asnjëherë.

Si Komunë e Çairit qëndrojmë me vullnetin më të madh në përkrahje të vatrës më të çmuar të kulturës sonë, që me pasion e mjeshtëri artistike të nivelit më të lartë lartëson vlerat tona të identitetit duke na bërë të ndihemi gjithmonë krenarë. Qoftë e pashuar dhe çdoherë frymëzuese veprimtaria e ansamblit tonë shtetëror kombëtar!

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë