Ansambli Shtetëror i Këngëve dhe Valleve Popullore Shqiptare me koncert spektakolar në Shkup

73

Mahnitës e shumë frymëzues koncerti i sotëm i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore Shqiptare që është dëshmia më e mirë se çdo pikë e derdhur gjaku e djerse për ruajtjen e kombësisë sonë ndër shekuj, ka ujitur rrënjët e krenarisë sonë kombëtare. Na u kënaqën sytë e na u freskuan shpirtërat!

Të bëhet zemra mal kur sheh se djemtë e vajzat tona përmes valles e këngës së bukur po e ruajnë si sytë e ballit amanetin e të parëve që kultura jonë e lashtë të mos shuhet asnjëherë.

Si Komunë e Çairit qëndrojmë me vullnetin më të madh në përkrahje të vatrës më të çmuar të kulturës sonë, që me pasion e mjeshtëri artistike të nivelit më të lartë lartëson vlerat tona të identitetit duke na bërë të ndihemi gjithmonë krenarë. Qoftë e pashuar dhe çdoherë frymëzuese veprimtaria e ansamblit tonë shtetëror kombëtar!

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе