Украсена општинската зграда по повод новогодишните празници

66

Новогодишната елка?и светлосното украсување  на Општината, и даде уште поголемо значење на празничната атмосфера која се чувствува насекаде, а истотака и во нашиот Чаир. ?? ?

2020 нека биде истотака светла година од аспект на работните успеси за Општината која ја сакаме. 
#newyear #2020 #ОпштинаЧаир

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе