Filloi turneu memorial në futboll “Bajrush Baftijar”

122
Në prani të anëtarëve të familjes Baftijar dhe figurave të njohura të futbollit filloi turneu memorial në nder të legjendës së futbollit Bajrush Baftijar i organizuar nga shkolla e futbollit “Fenerbahçe Tefejjuz” dhe Komuna e Çairit që synojmë ta bëjmë tradicional.
Një faleminderim për angazhimin e tyre për anëtarët e këshillit organizativ: Ali Sadetin – Setko, Sami Ganiu dhe Salajdin Zekir, si dhe shkollat pjesëmarrëse të futbollit:
➡️ K.F. Shkupi
➡️ Fenerbahçe Tefejjuz
➡️ Albion
➡️ Akademija Pandev.

Turneu kishte përkrahjen edhe të Unionit të Sportit Shkollor të kryesuar nga Sasha Tufegxhievski që pjesëmarrësve iu dhuroi çertifikatë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë