Започна меморијалниот турнир во фудбал “Бајруш Бафтијар”

35
Во присуство на членови на семејството Бафтијар и познати личности на фудбалот започна меморијалниот турнир во чест на легендата на фудбалот Бајруш Бафтијари организиран од фудбалската школа Тефејјуз и Општина Чаир, кој имаме за цел да го направиме традиционален.

Посебна благодарност за нивниот ангажман оди за членовите на организациониот одбор: Али Садетин – Сетко, Сами Ганиу и Салајдин Зекир, како и фудбалските школи:
➡️ Ф.К. Шкупи
➡️ Фенербахче Тефејјуз.
➡️ Албион
➡️ Академија Пандев.

Овој турнир беше поддржан и од Сојузот за училишен спорт предводен од Саша Туфегџиевски, кој им додели сертификати на учесниците.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе