Filluan punimet për rregullimin e rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit në rrugën Dizhonska nr. 7

192

Ме insistimin e Komunës së Çairit, organi kompetent për rregullimin e infrastrukturës nëntokësore – Ndërmarrja Publike “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” filloi punimet për rregullimin e rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit në rrugën “Dizhonska” nr. 7.

Pas realizimit të këtyre punimeve, Komuna e Çairit do ta realizojë obligimin e saj për asfaltimin e tërësishëm të kësaj rruge dhe procesi i punës do të vazhdojë edhe në rrugë tjera të lagjes Dizhon ku është i nevojshëm intervenimi i këtillë infrastrukturor.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë