Forcimi i rezistencës kundër ekstremizmit të dhunshëm

146

Në hapësirat e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Kryetari i Komunës së Çairit z. Visar Ganiu, bashkë me Kryetarët e komunave të Kërçovës dhe Gostivarit, Komitetin kombëtar për parandalim të ekstremizmit të dhunshëm dhe luftës kundër terrorizmit dhe Qendrën për bazë të përbashkët nga Shkupi, nënshkruajtëm Memorandum Kuptimi për projektin “Përforcimi i rezistencës nga ekstremizmi i dhunshëm i komuniteteve lokale në Maqedoni”, i cili implementohet me mbështetje dhe koordinim të plotë nga Qendra për bazë të përbashkët nga Shkupi, ambasadës së Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës Veriore dhe Mbretërisë së Holandës.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë