Foshnja e parë e lindur në Çair në vitin 2023

27
Foshnja e parë e lindur në Çair në vitin 2023 është vajzë, peshon 3560 gr. dhe ka lindur në ora 03:20 pas mesnate.
Nënkryetarja e Komunës së Çairit, Sermine Purini sot qëndroi në Gjinekologjinë e Çairit, ku edhe erdhi në jetë foshnja dhe bashkë me personelin kujdestar mjekësor vizituan të porsalindurën dhe nënën Taibe Bislimi Ibraimi. Me këtë rast foshnjës së parë, Komuna e Çairit i dhuroi edhe një shumë simbolike prej 15.000 denarëve.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë