Ганиу: Секогаш во поддршка на уметноста и културата

10
Вистински спектакл на „Тројцата тенори“ – Мустафа Имери и Јетмир Реџепи од Северна Македонија и Лиридон Садриу од Косово, заедно со – OXYGEN BAND.
-Неверојатните гласови на албанските уметници ни ги донесоа „Песните на душата“, песни кои мораме да им ги пренесеме на помладите генерации како културно и духовно богатство.
Ние продолжуваме да бидеме, како и секогаш, во поддршка на промоцијата на вистинската албанска уметност и култура, изјави на концертот „Три тенори“, градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе