Inaugurimi i rrugës “Adem Demaçi” në Komunën e Çairit

262
Sot së bashku me kryeministrin e Republikës së Kosovës Albin Kurti përuruam rrugën “Adem Demaçi” në Çair.
Baca Adem luftëtar simbol për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, njëri ndër themeltarët kolosal të shtetësisë së Kosovës, emblema politike e UÇK – së, njeriu vetëmohues i betejave paqesore dhe luftarake, por dhe i penës mirë se na erdhe në Shkupin e Vjetër, sot e tutje emri yt do ta ndriçojë këtë rrugë me rreze lirie.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë