Mbaje mjedisin të gjelbër për të marrë frymë pastër!

39

Duke i dhënë frymën e bashkëpunimit ndërkufitar, projekti CBCEcoKid konfirmoi se aksionet e përbashkëta të të rinjve janë shumë domethënëse në edukimin e gjeneratave dhe ruajtjen e ambientit që i rrethon.
Me mesazhin ‘Mbaje mjedisin të gjelbër për të marrë frymë pastër’, si pjesë e fushatës sensibilizuese, nxënësit e shkollave të komunës së Çairit në Maqedoninë e Veriut ishin nikoqirë të 45 nxënësve nga komuna e Ferizajt me qëllim që të ndajnë vizionin e tyre për ruajtjen e mjedisit të pastër. Ata, së bashku, ndërmorrën aksion për largimin e mbeturinave dhe pastrimin e ambienteve publike.
CBCEcoKid mundëson njohjen dhe krijimin e rrjeteve të bashkëpunimit midis të rinjve nga të dy anët e kufirit, si pjesë e programit të Bashkimit Evropian për bashkëpunim ndërkufitar.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë