Важна информација за угостителите – започнува аплицирањето за 6-тиот пакет на анти-Ковид мерки

18
Почитувани бизнисмени во Општина Чаир кои се занимавате со угостителски дејности, ве известуваме дека од денес до 10 Мај 2021 можете да аплицирате на јавниот повик на Владата на Р.С.М. за финансиска поддршка предвидена како дел од мерките за справување со настаната криза од пандемијата на вирусот Ковид 19.
Ова е 6-тиот економски пакет и за повеќе информации и начинот на аплицирањето можете да кликнете на линкот подолу:

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе