Investime të reja në shërbim të urbanizimit dhe modernizimit të lagjes Seravë në Çair

175

Duke parë zhvillimin e komunave të modelit evropian, realizimi i investimeve që do të ndikojnë në urbanizmin dhe modernizimin e lagjeve të Çairit është ndër nevojat më të mëdha që ka imponuar jeta dinamike e kësaj periudhe të kaluar.

Pikërisht sot, Kryetari i Komunës së Çairit morri pjesë në ceremoninë e vendosjes së gurëthemelit për ndërtimin e objektit të ri hotelierik në lagjen Seravë nga ana e Bashkësisë Fetare Islame përmes investitorit – kompanisë Rajana Inzhenering, bashkë me kryetarin e Bashkësisë Fetare Islame Reis ul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi, kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, kryetarin e Komunës së Sarajit Blerim Bexheti dhe drejtorin e kompanisë Rajana Vegim Etemi.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë