Нови инвестиции во служба на урбанизацијата и модернизацијата на населба Серава во Чаир

214

Следејќи го развојот на европските општини, реализацијата на инвестициите која ќе влијае на урбанизацијата и модернизацијата на населбите во Општина Чаир е една од најголемите потреби кои ги има наметнато динамичниот живот во минатиот период.

Токму денес, Градоначалникот на Општина Чаир учествуваше на церемонијата за поставување на камен темелникот за изградбата на новиот хотелски објект во населба Серава од страна на Исламската Верска Заедница преку инвеститорот – компанијата Рајана Инженеринг, заедно со претседателот на Исламската Верска Заедница Реис ул Улема Х. Сулејман еф.Реџепи, претседателот на Град Скопје Петре Шилегов, Градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети и директорот на компанијата Рајана Вегим Етеми.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе