Klubi i henbollit për femra WHC Çair arrinë sukses historik

165

Vajzat e Çairit shënojnë historinë në hendboll, renditen në ekipet më të mira të Kupës Evropiane

Fitorja e sotme e Klubit të Hendbollit për Femra nga Çairi është edhe një e arritur historike që na bëri krenar pa masë.

Kampionet nga Çairi u përballën me KHF “Istogu”, Kosovë dhe shënuan fitoren në ndeshjen e raundit të dytë të edicionit “European Cup”, duke hyrë në mesin e 16 ekipeve më të mira të kësaj Kupe.

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu ka përgëzuar lojtaret, udhëheqësinë, trajnerin e klubit, sikurse edhe tifozët duke uruar që ta kenë gjithnjë të suksesshme këtë rrugë të Kupës Evropiane.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë