Komuna Çair dhe Qyteti i Shkupit iu përveshën punës për rrethrrotullimin në bulevardin “Brigada e Dytë Maqedonase” në Çair

304

Kryetari i Komunës së Çair Visar Ganiu dhe kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov paralajmëruan fillimin e procesit të punës për ndërtimin e rrethrrotullimit në udhëkryqin që lidh bulevardin “Brigada e Dytë Maqedonase” dhe rrugën “Kemal Sejfulla”.

Detajet e projektit të përbashkët:

– Vlera e projektit: 19.5 milion denarë.
– Radiusi: 11,5 metra,
– 40 kandellabra të reja për ndriçim dhe
– Rrjet të ujësjellësit, kanalizim atmosferik dhe fekal
– Koha e paraparë e realizimit: 2 muaj .

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë