Општина Чаир и Град Скопје се зафатија за работа за изградба на кружен тек на булеварот “Втора Македонска Бригада“

208

Градоначалникот на Oпштина Чаир Висар Ганиу и Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов го најавива денес почетокот на работниот процес за изградба на кружниот тек на раскрсницата која ги поврзува булеварот “Втора Македонска Бригада” и улицата “Кемал Сејфула” во Чаир.

Детали на проектот:

– Вредноста на проектот: 19.5 милиони денари
– Радиус од 11,5 метри
– 40 нови канделабри за улично осветлување
– уредена водоводна мрежа, атмосферската и фекалната канализација
– предвидено време за реализација: 2 месеци.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе