Општина Чаир организира Олимпијада на знаењето за учениците од нејзините основни училишта

206

Одделението за Образование на Општина Чаир и оваа година организира олимпијада на знаење за учениците од осум основни училишта во Општина Чаир. “Олимпијада на знаење Чаир – 2018” оваа година започнува на 01 април 2018 и ќе трае до 15 мај 2018 година.

Во рамките на горенаведеното денеска во просториите на основното училиште “Лирија” се одржа координативен состанок каде присуствуваа директорите на основните училишта, олимписката комисија и претставници на Одделението за Образование на Општина Чаир.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе