Komuna e Çairit dhe Qyteti i Shkupit paralajmërojnë realizimin e projektit për zgjerimin e “Rrugës së Plastikave”

89

Për të zbardhur detajet e investimit të rradhës në agjendën e bashkëpunimit mes Komunës së Çairit dhe Qytetit të Shkupit që ka të bëjë me zgjerimin e bulevardit “Nikolla Karev” të njohur si rruga e Plastikave, kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu bashkë me kryetarin e parë të Shkupit të Vjetër Izet Mexhiti, kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov dhe nënkryetarin Enver Maliqi, zhvilluan takim koordinativ me afaristët e kësaj zone shumë të frekuentuar.

Përmes këtij projeki synohet përmirësimi i infrastrukturës rrugore dhe lehtësimi i qarkullimit rrugor.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë