Општина Чаир и Град Скопје ја најавија реализацијата на проектот за проширување на “Пластичарска Улица”

40

За да ги обелоденат деталите на следната инвестиција во агендата на соработката помеѓу Општина Чаир и Град Скопје која се однесува на проширување на булеварот Никола Карев познат како Пластичарска Улица, градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу заедно со поранешниот градоначалник на Општина Чаир Изет Меџити, градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов и потпретседателот Енвер Малиќи, остварија координативна средба со бизнисмените на оваа многу фреквентна зона.

Преку овој проект се очекува да се подобри патната инфраструктура и да се олесни движењето во патниот сообраќај.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе