KOMUNA E ÇAIRIT DHE SHOQATA “MIQTË E AMERIKËS” NDANË SHPËRBLIMET E KONKURSIT LETRAR PËR ESE ME TEMË “USA – OUR FRIENDS AND ALLIES”

211

Duke u nisur nga prioriteti strategjik për promovimin dhe stimulimin e kreativitetit të nxënësve, Komuna e Çairit sëbashku me Shoqatën “Miqtë e Amerikës” nga Kosova, pak kohë më parë publikuan konkursin letrar për ese në gjuhën angleze me temë: “USA – our friend and allies”.

Në kuadër të kësaj, Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti me shumë kënaqësi fituesit e tre vendeve të para dhe sëbashku me kryetarin e Shoqatës “Miqtë e Amerikës” z. Agim Rexhepin dhe donatorin e këtij projekti letrar z. Isak Islamin ndanë mirënjohjet dhe shpërblimet e definuara në konkursin e publikuar.

Këto janë fituesit e konkursit:

Vendi i parë: KANITA CURRI
kl IX/1, Shf. “Imri Elezi”, Çair,
Fituese e shpërblimit prej 250 euro

Vendi i dytë: BESIANA RUSHITI
kl VIII/4, Shf. “LIRIA”, Çair,
Fituese e shpërblimit prej 150 euro

Vendi i tretë: SEMRA AMZA
kl IX/1, Shf “Imri Elezi”, Çair
Fituese e shpërblimit prej 100 euro

Kryetari Ganiu përgëzoi nxënësit fitues për potencialin e dëshmuar krijues duke ju thënë se përmes pjesëmarrjes në garat e këtilla letrare nderojnë familjet dhe kombin e tyre.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë