Komuna e Çairit kremton “Ditën e mësimit në gjuhën turke”

21
Një nga momentet më të rëndësishme për popullin turk “Ditën e mësimit në gjuhën turke”, sot e festuam bashkë me kryetarin e Kuvendit të Madh Nacional të Turqisë, z. Mustafa Shentop, ambasadorin e Turqisë në vend, z.Hasan Mehmet Sekizkok, me deputetë turq, drejtorin e SHFK “Tefejuz”, Seladin Zekir, arsimtarë, nxënës e prindër.
T’ia nderosh një populli Ditën e mësimit në gjuhën amtare është pikërisht nder ndaj identitetit të tij kombëtar, kulturës e traditës dhe ne sot e bëmë një të këtillë me plot kënaqësi.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë